KOŞYAZ’ın 5.Yıldönümünde Edebiyatseverler GTO da Bir Araya Geldi

KİTAP SERGİSİ SÖYLEŞİ VE MEVLANA ANILDI

Kısa adı KOŞYAZ olan Kocaeli Kadın Şair ve Yazarlar Platformu 5. kuruluş yıldönümünde Gebze Ticaret Odası ev sahipliğinde dünya kadınlar gününe özel program düzenledi. Şehit Ailelerin onur konuğu olduğu programda Şiir Dinletisi, İmza Günü ve Türkiye’de ilk defa yapılan Zehra Demirci küratörlüğünde gerçekleştirilen Yapay Zekâ Sanat Sergisi(Şiir) de yer aldı.

KOŞYAZ KİTAP FUARI ETKİNLİĞİNİ CANLI YAYINLADIK

Kocaeli şair ve yazarlar platformu tarafından 8 Mart dünya kadınlar günü dolayısı İle GTO da düzenlenen kültürel etkinlik www.devrialem.tv ve www.gebzegazetesi.com da CANLI YAYINLANIYOR

https://www.facebook.com/share/v/LMiMAGLePQqZb43q/?mibextid=WC7FNe

EDEBİYAT VE KÜLTÜRDE KADINLARIMIZIN BAŞARISI

Edebiyat, sanat ve siyaset camiasından birçok ismin iştirak ettiği programa Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantürk’ün konuşmaları da yer aldı. 9 Mart’ta gerçekleşen programda Kocaeli Kadın Şair ve Yazarlar Platformu başkanı Hacer Alioğlu-Yakuti açılış konuşması sırasında seslendirdiği şehit Ömür Ergül’e yazılan şehit mektubu salondaki misafirlere duygulu anlar yaşattı. Sunumunu Zehra Demirci’nin yaptığı programda, konuşma yapan, şiir seslendiren ve kitap imzalayan yazarlar arasında Ayşe Polat Öğünç, Özge Erbay, Beyza Erbay, Ödül Ece Kızıldağ, Zeynep hanım, Kevser Hülya Güner, Semra Örnek, Sebahat Atilla Kevser Aslantürk, Demet Gözütok, Müzeyyen Ocaklı, Bahriye Gürpınar Geredeli, Ümran Yavaş Tepecik, Hülya Ekmekci, Ayşe Ovalı, Özlem Pazvant, Hilâl Kaya, Sinem Dildâde, Sibel Çakcak, Nevriye Cura Gir, Nisanur Koçoğlu, Münteha Çeb ve Nurgül Doruk’da yer aldı.

MEVLANA ÇALIŞTAYI VE BELGESEL GÖSTERİMİ

Bu yılın Mevlana Yılı olma dolayısıyla kadın yazarlar, program öncesi araştırmacı-yazar İsmail Kahraman öncülüğünde bir söyleşi gerçekleştirdiler. Programın sonunda Sinema oyuncu yönetmeni sanatçı Ekrem Cincil ve Gitarist Mehmet birbirinden güzel eserleri icra ettiler.